Edward Guziakiewicz
Savoir-vivre nastolatka

1

Reguły dobrego smaku...

2

Co wypada, a co nie?

3

Mieć styl...

4

Budzić szacunek otoczenia...

Co to ma wspólnego z medycyną?

Moja koleżanka stanowczo twierdziła, że podczas pierwszego stosunku nie można zajść w ciążę i że to jest dowiedzione medycznie. Wyśmiałam ją, tłumacząc jej, że taki pogląd jest przeżytkiem i że nie ma niczego wspólnego z medycyną. Obraziła się na mnie i już kilka dni się do mnie nie odzywa. Może się wstydzi, że uwierzyła w takie bzdury?

Hanka, 1. 14

Luki w wiedzy o świecie ma każdy — i to bez względu na wiek, płeć i wykształcenie. Nie można więc natrząsać się z nikogo z tego powodu, że nie przyswoił sobie czegoś, co inni mają już w małym palcu. Wpadka twej koleżanki była na pewno dla niej przykra. Niestety, błędne stereotypy utrwalają się w zbiorowej świadomości i mimo postępu powracają jak wąż morski.

Podczas pierwszego stosunku można zajść w ciążę. Zresztą nie jest ważne, czy to pierwszy, czy drugi, czy dziesiąty. Znaczenie ma to, czy odbywa się w okresie płodnym, czy nie. Jajeczkowanie przypada około czternastego dnia, licząc od końca cyklu menstruacyjnego. Jeżeli stosunek odbywa się w dniu owulacji lub w dniach bezpośrednio ją poprzedzających, prowadzi zwykle do zapłodnienia.

KOMENTARZE

czyli że ominęły ją w chałupie gadki w stylu: już dawno mieliśmy z tobą o tym porozmawiać, ale ciągle odkładaliśmy to na później...

nie chodziła w gimnazjum na wychowanie do życia w rodzinie?