Edward Guziakiewicz
Savoir-vivre nastolatka

1

Reguły dobrego smaku...

2

Co wypada, a co nie?

3

Mieć styl...

4

Budzić szacunek otoczenia...

Romans z trzynastolatką

Kasia kręciła się koło mnie jakiś czas, aż wreszcie się zaprzyjaźniliśmy. Nie wygląda na trzynaście lat, chociaż tyle dopiero ma. Toczyliśmy szczere rozmowy i musiałem przyznać, że jest bardzo inteligentna. Przekonała mnie, że powinniśmy się częściej spotykać. Pomagam jej w angielskim. To takie niby-korepetycje. Kilka razy przyszła do mnie do mieszkania. Byliśmy sam na sam. Nie stwarzała dystansu i subtelnie dawała mi do zrozumienia, że do mnie należy. Pewnego wczesnego wieczora uległem nastrojowi i zacząłem ją całować, a potem rozbierać. Nie zamierzała bronić się przed pieszczotami i okazywała, że sprawiają jej przyjemność. Do niczego poważnego jednak nie doszło, bo przestraszyłem się jej uległości, przystopowałem i kazałem jej się ubrać. I wtedy stało się coś dziwnego. Wściekła się na mnie i ze złością warknęła, że nie jestem prawdziwym mężczyzną. A potem z rozmachem trzasnęła mnie w twarz.

Teraz jestem ostrożniejszy, niemniej ona nadal chce się ze mną spotykać. Uważa, że powinniśmy kontynuować naukę angielskiego. Wcielając się w rolę nauczyciela, przy okazji i ja muszę się trochę podciągać. Wertuję słowniki i gruntuję sobie gramatykę.

Bartek, l. 20

Różnica wieku między wami nie jest znowu taka straszna — to tylko siedem lat. Jednakże ty jesteś już pełnoletni, ona zaś zapewne kończy podstawówkę lub przeszła do pierwszej klasy gimnazjum. Intuicyjnie wyczułeś — jak to wynika z twojego opisu — iż na seks jest za wcześnie. Reakcje biologiczne, to jeszcze nie wszystko. Biorąc pod uwagę kodeks karny, idąc z nią do łóżka popełniłbyś przestępstwo. A jak zareagowaliby jej starzy, gdyby się dowiedzieli, że z nią sypiasz? Jej ojciec chyba dostałby zawału.

Trzynastolatki, bez względu na to, jak bardzo są wyrośnięte i na ile wyglądają, mają jeszcze pstro w głowie. Z punktu widzenia osób w twoim wieku i starszych, to duże dzieciaki, bez względu na to jak dalece czują się rzutkie i zaradne życiowo. Niby to już nastolatki, ale... Nie wydaje się, żeby w naszej kulturze mogły już samodzielnie decydować o sobie. Pewnie trochę inaczej jest w dalekiej Azji, w dżungli nad Amazonką czy w kulturach Czarnego Lądu. Kultywujący prastare tradycje polscy Romowie wydają za mąż dziewczęta w tym wieku. No, ale wy przecież nie należycie do tej nacji.

Niewykluczone, że za erotycznymi prowokacjami Kasi kryje się głębsze uczucie, jednak na pewno nie jest jeszcze dojrzałe. Domyślam się, że nie miałeś dotąd dziewczyny i że ona jest tą twoją pierwszą, z którą próbujesz się związać. Nie ma co przeskakiwać tej fazy bycia razem, która wiąże się z romantycznymi spacerami przy księżycu i delikatnymi uściskami rąk.

KOMENTARZE

pieprznięty jakiś, mieć taką okazję i jej nie wyłomotać, będzie żałował do końca życia...

zboczuś z ciebie, udaj się z sobą do doktora...

sama się lecz, laluniu

on ma częściowo rację, faceci są romantykami do piętnastego roku życia, potem zamieniają się w wieprzki