J

EST TO mikropowieść SF, której akcja toczy się 2500 lat świetlnych od Słońca. Statek kosmiczny Demostenes, z dwu­dzies­to­czte­ro­oso­bo­wą załogą i czterystu kolonistami uśpionymi w hi­ber­na­to­rach, dociera do z pozoru gościnnej planety, przypominającej naszą Ziemię. Przybysze nadają jej nazwę Hegemone.

MIMO KŁOPOTÓW z lą­do­wa­niem, uda­je się pi­lo­tom po­sa­dzić Demostenesa na powierzchni. Eksplozja silników, do której dochodzi w wyniku zderzenia z tarczą ochronną Hegemone, uprzytamnia przybyłym, że na globie kryją się zagadkowi obcy, dysponujący wysoko rozwiniętą technologią. Akcja stopniowo się rozwija, by wreszcie postawić przybyłych przed trudnym wyborem. Zmierzyć się z tajemniczym kosmitą, bytującym w jądrze planety Hegemone i walczyć o prawo do kolonizacji, czy wracać na Ziemię?

TEN NAJNOWSZY utwór SF Edwarda Guziakiewicza jest oparty — m.in. — na motywach kosmogonii tahitańskiej i odwołuje się do wiary w boga Ta'aroę. Ów bóg nabiera w tym utworze niezwykłych kosmicznych rysów. Autor — ustami bohaterów — forsuje tezę, że za ewolucję organiczną na Ziemi i na Hegemone odpowiada genialny przybysz z innego wymiaru kosmosu.

Mikropowieść wyszła spod pióra autora w pierwszej połowie 2018 r., a na rynek księgarski trafiła za pośrednictwem platformy Legimi.com.PDF • ePUB • Mobi


Otagowane fragmenty


1 2 3 4 5 6